Anmälda lag och tröjfärger

Anmälda lag till 2017 års turnering

Herrar/Herrar div 2-8 ihop slagen klass  (anmälda lag ser ni nedan)

Älvsjö AIK                                        Hemma: Blå , Borta: Vit
Surahammars IBF                             Hemma: Gul , Borta: Vit
Insjöns IF BK                                    Hemma: Svart
IBF Falun U                                      Hemma: Rosa
Floorball Chodov (Tjeckien)               Hemma: Blå
4 Player Team                                  Hemma: Vit
Täby FC                                           Hemma: Vit , Borta: Svart
Köpings IS                                       Hemma: Gul , Borta Svart
Tungelsta IF                                    Hemma: Orange , Borta: Svart
Pixbo/Wallenstam IBF                       Hemma: Röd/Vit , Borta: Svart
IBK Lockerud/Mariestad                    Hemma: Röd , Borta Vit
Sundborns GOIF                               Hemma: Röd , Borta: Vit
Farsta IBK                                       Hemma: Svart , Borta: Vit
Partille IBS                                      Hemma: Svart , Borta:  Röd/Vit
IBF Offensiv Lidingö                         Hemma: Blå , Borta: Vit

Dam (anmälda lag ser ni nedan)

Sundborns GOIF                            Hemma: Röd
Vendelsö IK                                   Hemma: Blå , Borta: Vit
Karlstad IBF U                               Hemma: Blå , Borta Vit
Vendelsö IK DJ Vit                         Hemma: Blå , Borta: Vit
Nykvarns IF                                  Hemma: Svart , Borta Vit
Kumla IBK                                    Hemma: Blå , Borta Vit



HJ 18 (anmälda lag ser ni nedan)

Ingarö IF                                     Hemma: Gul , Borta: Svart
Ledberg Innebandy                       Hemma: Grön , Borta: Svart
Lindås Waves IBK                         Hemma: Svart , Borta: Vit
FBC Start 98 Kunratice (Tjeckien)   Hemma: Gul
Lokomotiv Kotafka (Tjeckien)         Hemma: Svart
Bohemians  (Tjeckien)
IBF Pressburg (Slovakien)             Hemma: Vit
IBF Falun U 1                               Hemma: Rosa
IBF Falun U 2                               Hemma: Rosa
Sarpsborg IBK/HIBS (Norge)        Hemma: Blå , Borta: Grön
Borås IBF/Rydbiholm SK              Hemma: Svart , Borta: Vit
Tungelsta IF                               Hemma: Orange , Borta: Svart
Trosa/Edanö IBK                        Hemma: Svart , Borta: Vit
IBK Sundsvall U                           Hemma: Vit , Borta: Röd
Onyx IBS                                  Hemma: Orange , Borta: Svart
FBC Aspen                                Hemma: Röd , Borta: Svart
Tuomarilan Urheilijat (Finland)      Hemma: Blå , Borta: Röd
Torpedo  Havirov (Tjeckien)          Hemma: Gul/Svart
Pixbo Wallenstam IBF                  Hemma: Röd/Vit , Borta Blå/Vit
Karlstad IBF                                  Hemma: Blå , Borta: Svart
Bele Barkarby IF IBF                    Hemma: Svart , Borta: Vit
Torshälla IBK                               Hemma: Röd , Borta: Svart
Täby FC                                       Hemma: Vit , Borta: Svart
Håsta IBK                                     Hemma: Svart , Borta: Vit
KFUM Norrköoing IBF                 Hemma: Blå , Borta: Röd
Farsta IBK 1                              : Hemma: Svart , Borta: Vit
Älvsjö AIK                                    Hemma: Blå , Borta: Vit
Telge SIBK                                  Hemma: Röd , Borta: Vit
Farsta IBK 2                                Hemma: Svart , Borta Vit
Västerås IBS U                           Hemma: Vit , Borta: Svart
Rotebro IS                                  Hemma: Blå , Borta Vit
Järfälla IBK                                 Hemma: Röd och Borta: Vit
Lindome IBK                               Hemma: Grön , Borta: Rosa
IBF Örebro                                  Hemma: Svart , Borta: Vit
WSK Lindesberg                         Hemma: Blå , Borta: Vit




P 00 (anmälda lag ser ni nedan)

Ledberg Innebandy                    Hemma: Grön . Borta: Svart
Sigtuna IF                                Hemma: Blå , Borta: Vit
Landvetter Wings                      Hemma: Blå/Vit , Borta: Gul
Bohemians (Tjeckien)
FBS Slavia Plzen (Tjeckien)        Hemma: Vit
Partille IB                                Hemma: Svart , Borta: Vit
Tyresö/Trollbäcken IBF              Hemma: Svart , Borta: Vit
Farsta IBK                                Hemma: Svart , Borta: Vit
Vendelsö IK                              Hemma: Blå , Borta: Vit
IBK Sundsvall U                        Hemma: Vit , Borta: Röd
Nykvarns IF                              Hemma: Svart , Borta: Vit
Skoghall IBK                            Hemma: Blå , Borta: Röd
Rotebro IS IBK                           Hemma: Blå , Borta: Vit
 Ostrava Selection (Tjeckien)     Hemma: Gul
4 Player Team (Tjeckien)           Hemma: Vit
IK Sirius IBK                            Hemma: Blå/Svart , Borta: Vit
Bele Barkarby IF IBF                 Hemma: Svart , Borta: Vit
Nyborg IL (Norge)                     Hemma: Blå , Borta: Vit
IBF Falun U                               Hemma: Rosa
Älvsjö AIK                                Hemma: Blå , Borta: Vit
Västerås IBS U                          Hemma: Vit , Borta: Svart
Floorball Chodov (Tjeckien)        Hemma: Blå
Pixbo/Wallenstam IBF                 Hemma: Röd/Vit , Borta: Svart

P 01 (anmälda lag ser ni nedan)

IBF Dalen                                  Hemma: Svart , Borta: Vit
Bohemians (Tjeckien)
Team Thurgau (Schweiz)             Hemma: Grön , Borta Röd
FBC Lerum                                 Hemma: röd , Borta Svart
Ingarö IF                                    Hemma: Gul , Borta: Svart
Västerås IB                                 Hemma: Vit , Borta: Svart
Floorball Chodov (Tjeckien)           Hemma: Vit
IBF Offensiv Lidingö                     Hemma: Blå , Borta: Vit
Ekerö IK                                     Hemma: Blå , Borta: Vit
Espoo Loiske (Finland)                 Hemma. Rosa , Borta: Grön
Nykvarns IF P 02                         Hemma: Svart , Borta: Vit
IBF Falun U
Nykvarns IF                                 Hemma: Svart , Borta: Vit
Åby IBK Svart                              Hemma: Svart , Borta: Vit
Åby IBK Vit                                  Hemma: svart , Borta: Vit
Rotebro IS IBK                             Hemma: Blå , Borta: Vit
Åkersberga IBF                             Hemma: Orange
Ankarsviks BK                              Hemma: Svart , Borta: Vit
Timrå IBC                                    Hemma: Röd , Borta: Svart
Tillberga IK/Per Ols                        Hemma: Grön Borta: Svart
Örebro SK U                                 Hemma: Vit , Borta: Lila
Öjebyns IBF                                  Hemma: Blå/Svart , Borta: Orange
Telge SIBK
Täby FC                                        Hemma: Vit , Borta: Svart
Insjöns IF                                     Hemma: Svart , Borta: Vit
Karlstad IBF                                  Hemma: Blå , Borta: Vit


P 02 (anmälda lag ser ni nedan)

IBF Offensiv LIdingö                        Hemma: Blå , Borta: Vit
Ingarö IF                                        Hemma: Gul , Borta: Svart
4 Player Team  (Tjeckien)                 Hemma: Vit
FBS Slavia Plzen (Tjeckien)              Hemma: Vit
Floorball Chodov  (Tjeckien)            Hemma:Blå
Team Thurgau (Schweiz)                 Hemma Grön
Lederg Innebandy                           Hemma: Grön , Borta: Svart
Bele Barkarby IF                             Hemma: Svart , Borta: Vit
Frölunda IBK                                  Hemma: Grön , Borta: Vit
Nykvarns IF                                   Hemma: Svart , Borta: Vit
Nykvarns IF P 03                            Hemma: Svart , Borta: Vit
Farsta IBK                                     Hemma: Svart , Borta: Vit
Ankarviks BK                                 Hemma: Svart , Borta: Vit
FBK Fatpipe Vosy Praha (Tjeckien)   Hemma: Gul/Svart
Strängnäs IBK                               Hemma: Röd , Borta: Gul
Hässelby SK IBK                            Hemma: Röd , Borta: Svart
Telge SIBK                                    Hemma: Röd , Borta: Vit
Tungelsta IF                                  Hemma: Orange
KFUM Falun                                   Hemma: Röd , Borta: Vit
Salems IF (FD Tumba)                   Hemma: Röd , Borta: Svart
Grimsta AIK                                  Hemma: Röd , Borta: Svart
Bollnäs Hertsjö IBF                        Hemma: Vit , Borta: Svart
Rosersbergs IK                              Hemma: Röd , Borta: Blå
Telge SIBK P 03                             Hemma: Röd , Borta: Vit

P 03 (anmälda lag ser ni nedan)

Telge SIBK                              Hemma: Röd , Borta: Vit
Jakobsbergs IBF                       Hemma: Svart , Borta: Vit
IBF Offensiv Lidingö                  Hemma: Blå , Borta: Vit
4 Player Team  (Tjeckien)          Hemma: Vit
Paskov Saurians (Tjeckien)        Hemma: Gul
Floorball Chodov (Tjeckien)       Hemma: Blå
Ledberg Innebandy                   Hemma: Grön , Borta: Svart
Team Thurgau (Schweiz)          Hemma: Grön
Grimsta AIK                             Hemma: Röd , Borta: Svart
Tikkurilan Tiikerit (Finland)       Hemma: Blå , Borta: Röd
Huddinge IBS                           Hemma: röd , Borta: Vit
IBK Sundsvall U Nord                Hemma: Vit , Borta: Röd
Nykvarns IF                             Hemma: Svart , Borta: Vit
Samuelsdals IF                        Hemma: Orange , Borta: Svart
Ankarsviks BK                         Hemma: Vit , Borta: Blå
Farsta IBK                               Hemma: Svart , Borta: Vit
Nyborg IL (Norge)                    Hemma: Blå , Borta: Vit
Örebro SK                               Hemma: Vit , Borta: Svart
Erikslunds KF                           Hemma: Grön , Borta. Vit
IBF Gagnef                              Hemma: Orange , Borta: Svart

P 04 lätt och svår (anmälda lag ser ni nedan)

Jakobsbergs IBF                       Hemma: Svart , Borta: Vit
Floorball Chodov 1 (Tjeckien)    Hemma: Blå
Hässelby SK 1                         Hemma: Röd , Borta: Svart
Hässelby SK 2                         Hemma: Röd , Borta: Svart
Västerhaninge IBK 1                Hemma: Blå
Västerhaninge IBK 2                Hemma: Blå
IBF Falun U
4 Player Team (Tjeckien)         Hemma: Vit
Floorball Chodov 2 (Tjeckien)   Hemma: Blå
Töjnan IBK                            Hemma: Gul , Borta: Svart
Nykvarns IF 1                        Hemma: Svart , Borta: Vit
Nykvarns IF 2                        Hemma: Svart , Borta: Vit
KFUM Falun                            Hemma: Röd , Borta: Vit
Bele Barkarby IF                    Hemma: Svart , Borta: Vit
Ingarö IF                               Hemma: Gul , Borta: Svart
FBS Start 98 Kunratice (Tjeckien) Hemma: Gul
Slavia Plzen (Tjeckien)             Hemma: Vit
Lillån IBK                               Hemma: Grön , Borta: Svart

P 05 (anmälda lag ser ni nedan)

KFUM Falun                             Hemma: Röd , Borta: Vit
Floorball Chodov (Tjeckien)      Hemma: Blå
Rotebro IS IBK 1                     Hemma: Blå , Borta: Vit
4 player Team (Tjeckien)         Hemma: Vit
Rotebro IS IBK 2                     Hemma: Blå , Borta: Vit
Ingarö IF                                Hemma: Gul , Borta: Svart
AIK                                        Hemma: Svart , Borta: Vit

P 06/P07  (anmälda lag ser ni nedan)

Hässelby SK
Västerhaninge IBK                           Hemma: Blå , Borta: Grön
Töjnan IBK                                      Hemma: Gul
IBF Falun U
Floorball Chodov (Tjeckien)              Hemma: Blå
FBC Start 98 Kunratice (Tjeckien)     Hemma: Gul
Brno Stars (Tjeckien)
4 Player Team (Tjeckien)                  Hemma: Vit
Värmdö IF                                       Hemma: Blå , Borta: Vit

Västerhaninge IBK P 07                    Hemma: Blå , Borta: Grön
Samuelsdals IF  P 07                        Hemma: Orange , Borta: Svart
Värmdö IF Blå P 07                           Hemma: Blå , Borta: Vit
Värmdö IF Vit P 07                           Hemma: Blå , Borta: Vit
IBF Falun U P 07

Damjuniorer: (anmälda lag ser ni nedan)

Floorball Chodov (Tjeckien)              Hemma: Blå
Vendelsö IK                                    Hemma: Blå , Borta: Vit
Älvsjö AIK  Blå                                Hemma: Blå , Borta: Vit
Älvsjö AIK  Vit                                 Hemma: Blå , Borta: Vit
IBF Falun U 1                                 Hemma: Rosa , Borta: Svart
IBF Falun U 2                                 Hemma: Blå , Borta: Svart
Djurgården Innebandy                    Hemma: Blårandig , Borta: Röd
Bele Barkarby DJ B                          Hemma: Svart , Borta: Vit
FBC Lerum                                     Hemma: Röd , Borta: Svart
Sportlife Kungälv IBK/Ale IBK           Hemma: Blå , Borta: Svart
Kumla IBK                                      Hemma: Blå , Borta: Vit

F 00: (anmälda lag ser ni nedan)

Floorball Chodov (Tjeckien)             Hemma: Blå
Pixbo/Wallenstam IBF                     Hemma: Röd/Vit , Borta: Svart
FBK Fatpipe Vosy Praha (Tjeckien)  Hemma: Gul/Svart
Sköndals IK                                  Hemma: Blå , Borta: Vit
FBC Lerum                                   Hemma: Röd , Borta: Svart
Sigtuna IBF IBK                             Hemma: Blå , Borta: Vit
Nyborg IL (Norge)                          Hemma. Blå , Borta: Vit
FBC Engelholm                               Hemma: Vit , Borta: Svart
KFUM Kumla                                  Hemma: Blå , Borta: Vit
Fagerås BK                                    Hemma: Gul , Borta: Svart


F 01: (anmälda lag ser ni nedan)

Telge SIBK                                  Hemma: Röd , Borta: Vit
Pixbo/Wallenstam IBK                  Hemma: Röd/Vit , Borta: Svart
Bele Barkarby IF                          Hemma: Svart , Borta: Vit
Floorball Chodov (Tjeckien)          Hemma: Blå
Rotebro IS IBK                            Hemma: Blå , Borta: Vit
IBF Dalen                                    Hemma. Svart , Borta: Vit
Nykvarns IF                                 Hemma: Svart , Borta: Vit
Sirius IBK                                    Hemma: Svart/Blåp , Borta: Vit
KFUM Kumla                                Hemma: Blå , Borta: Vit
Sandvikens AIK/Gävle GIK            Hemma: Svart , Bort: Vit
Värmdö IF                                   Hemma: Blå , Borta: Vit

F 02: (anmälda ser ser ni nedan)

Team Thurgau (Schweiz)             Hemma: Grön
Floorball Chodov (Tjeckien)         Hemma: Blå
Grankulla IFK (Finland)               Hemma: Grön , Borta Svart
WSK Lindesberg                         Hemma: Blå , Borta: Röd
Råsunda IS                                Hemma: Blå , Borta: Vit
Värmdö IF                                  Hemma: Blå , Borta: Vit
Bohemians (Tjeckien)
FBI Tullinge                               Hemma: Orange , Borta: Svart

F 03/F 04: (anmälda ser ni nedan)


IBF Falun U
Hagunda IF                                Hemma: Blå , Borta: Rosa
Lamadjurets AIBC F 04                Hemma: Blå , Borta: Vit
Västerhaninge IBK F 04              Hemma: Blå
FBS Bohemians F 04 (Tjeckien)
Värmdö IF F 04                         Hemma: Blå , Borta: Vit
Vallentuna/Järfälla                     Hemma: Svart , Borta: Vit
Vallentuna/Åkersberga               Hemma: Svart , Borta: Vit


Herrar Motion (IMA Cup)

IMA                                      Hemma: Blå , Borta: Vit
Våmhus Eagels                      Hemma: Vit , Borta: Blå
FC Wolverines                       Hemma: Orange , Borta: Svart
Noll Karaktär                         Hemma: Vit
Sundborns GOIF                    Hemma: Röd , Borta: Blå
Dag och Natt                         Hemma: Blå , Borta: Vit
Fyrvaktar Elofs BK                  Hemma: Svart , Borta: Vit
BK Ockra                              Hemma: Röd , Borta: Vit
Främby United                       Hemma: röd , Borta: Vit
YNWA                                   Hemma: Rosa , Borta. Svart
ISBH IK                                Hemma: Gul , Borta: Vit
BK Tigers                             Hemma: Svart , Borta: Vit
John Pohlman Fan Club         Hemma: Röd , Borta: Svart
Systembo-laget                    Hemma: Blå
Falun Västra                         Hemma: Lila , Borta: Grön