cover

Anmälda lag och tröjfärger

Placera dinLägg till en widget här fullbredd

Anmälda lag till 2018 års turnering: 
Största klasser än så länge  i 2018 års turnering är: HJ 18 med 33 lag , sedan kommer
 P 02 med 29 anmälda lag och sedan kommer  P 01 och P 03  med 27 anmälda lag/klass följt av P 05 med 21 anmälda lag.   Dessa klasser kommer säkert att ha ca 30 lag/klass.  Största tjej klass just nu är F 01 som har 17 anmälda lag och sedan kommer DJ och F 03 klassen som har 14 anmälda lag/klass.   Totalt kommer ca 300 lag (varav ca 80 lag ej är från Sverige)  Vi lägger nu ut de klasser som har minst sex lag anmälda/klass och det är följande klasser: Herrar/Herrar div 2-8 ,HJ 20 ,  HJ 18 , P 01 , P 02 , P 03 , P 04 , P 05 , P06 , P 07/P 08 , Dam , DJ , F 01 , F 02 , F 03 och F 04 , F 05/F06 och Herrar Motion övriga klasser så får ni kontakta oss på: mats@idrottsarrangoren.com , nya lag anmäler sig till turneringen varje dag.
OBS OBS OBS Vi har hela 50 Tjeckiska lag anmälda till turneringen och så många Tjeckiska lag har aldrig 
deltagait i något lagsportsturnering i Norden förut.



Herr
Herr
Herr
Floda IBK
Bele Barkarby IF
IBF Falun U 1
Herr
Herr
Herr
IBK Lockerud Marie.
Torshälla IBK
Älvsjö AIK
H 2-8 Tillberga IK U
H 2-8 St Croix  (Nor)
H 2-8 4 Player Team (CZ)
H 2-8
H 2-8
H 2-8
H 2-8
H 2-8
H 2-8
Floorball Chodov (CZ)
IBF Falun U 2
Surahammars IBF
IBF Offensiv Lidingö
FBC Aspen
IBF Borlänge

Hj 20 Black Angeles (CZ)
HJ 20 Rotebro IS IBK
HJ 20 Vendelsö IK
HJ 20 Tungelsta IF
Hj 20
HJ 20
Bele Barkarby IF IBF
IBF Borlänge
Hj 20

Åkersberga IBF

Hj 18
Hj 18
Hj 18
HJ 18
Åkersberga IBF
IBF Norrköping
Danderyds SK IBF
Tungelsta IF
HJ 18 Partille IB
Hj 18 FBS Slavua Plzen (CZ)
Hj 18 4 Player Team (CZ)
Hj 18 FBC Ostrawa (CZ)
Hj 18 Rydboholms SK
HJ 18 Floorball Chodov (CZ)
HJ 18 Djurgårdens IF IBS
HJ 18 Bohemians (CZ)
Hj 18 Skoghall IBK
HJ 18 Bele Barkarby IF IBF
Hj 18 Ingarö IF
HJ 18 Ledbergs IF
Hj 18 Hässelby SK IB
Hj 18 AIK IBF 
HJ 18 IBF Falun U
Hj 18
HJ 18

Järfälla IBK
Vendelsö IK

HJ 18 Farsta Sharks IBK 
HJ 18
HJ 18
Hj 18
HJ 18
HJ 18
HJ 18
HJ 18
HJ 18
HJ 18
HJ 18
HJ 18
Värnamo IK
Onyx IBS
Västerås IB U 
IBK Köping
Rotebro IS IBK
IBF Örebro
IBF Backadalen
Gävle GIK
Lillån IBK 1
Lillån IBK 2
FBC Aspen/FBC Lerum
   
 P 01
 P 01
P 01

Nykvarns IF
IK Sirius FBC
Västerås IB U

P 01
P 01
Lindås Waves
FBC CPP Bystron (CZ)
P 01 AIK IBF
P 01 Torshälla IBK 1
P 01 Torshälla IBK 2
P 01 Tillberga IBK
P 01 IK Zenith
P 01 IBF Dalen
P 01 Arlanda IBK
P 01 IBK Lockerud
P 01 Bohemians (CZ)
P 01 Floorball Chodov (CZ)
P 01 SB Vantaa (Fin)
 P 01
P 01
 FBS Slavia Plzen (CZ)
Gävle GIK
 
P 01
P 01
P 01
P 01
P 01
P 01
P 01
P 01
P 01
 
IBF Falun U
Ankarsvik BK
Black Angeles A (CZ)
Black Angeles B (CZ)
Nykvarns IS IF P 02
Örebro SK U
Farsta Sharks IBK
Storvreta IBK
Insjöns IF BK
   
 P 02
P 02
 Sandvikens AIK
Ankarsvik BK
P 02 Hässelby SK IBK 2
P 02 Bele Barkarby IF
P 02 Telge SIBK
P 02 Farsta Sharks IBK
P 02 Floorball Chodov (CZ)
P 02 FBC Lerum
P 02 Lillån IBK
P 02 IBF Dalen
P 02 Team Thurgau (Sch)
P 02 Ledbergs IF
P 02 Arlanda IBK
P 02 Strängnäs IBK
P 02 Hässelby SK IBK 1
P 02 IBK Hallsta
P 02
P 02
Ekerö IK
Tungelsta IF
P 02
P 02
P 02
P 02
P 02
P 02
P 02
P 02
P 02
 P02
P 02
P 02
4 Player Team (CZ)
Vendelsö IK
Zug United (Sch)
Black Angeles (CZ)
IBK Lockerud
Älvsjö AIK
Nykvarns IF
KFUM Falun
St Croix (Nor)
IBF Örebro
IBF Gagnef
IBF Norrköping
 P 03
P 03
 FBS Slavia Plzen (CZ)
Bohemians (CZ)
P 03 Paskov Surians (CZ)
P 03 4 Player Team (CZ)
P 03 IK Zenith 1
P 03 IK Zenith 2
P 03
P 03
Florbal Židenice (CZ)
FBS Plzen (CZ)
P 03 Sandvikens AIK
P 03 Västerhaninge IBK
P 03 Floorball Chodov (CZ)
P 03 IBK Sundsvall U Nord
P 03 Samuelsdals IF
P 03 Telge SIBK
P 03 Särö Seahawks
P 03 Ledbergs IF
P 03
P 03
IK Sirius FBC
Duvbo IK
P 03
P 03
 Team Thurgau (Sch)
Ankarsvik BK
P 03
P 03
P 03
P 03
P 03
P 03
Linköping IBK U 31
Torshälla IBK
Black Angeles (CZ)
Töjnan IBK
Hofors IBK
IBF Offensiv Lidingö
   
P 04
Å 04
Västerhaninge IBK
Hofors IBK
P 04 Bele Barkarby IF
P 04 Töjnan IBK
P 04 Jakobsbergs IBF
P 04 Lillån IBK
P 04 Hässelby SK IBK
P 04 Partille IB 1
P 04 Partille IB 2
P 04 Vendelsö Vipers
P 04 Floorball Chodov (CZ)
P 04 101 Chodov Team (CZ)
P 04 Ankarsviks BK
P 04 4 Player Team (CZ)
P 04 Team Thurgau (Sch)
 P 04
P 04
 Floorball Tesin (CZ)
IBF Falun U
   
 P 05  IBF Falun U
 P 05  Bohemians (CZ)
 P 05  Ingarö IF
 P 05  Slavia Plzen (CZ)
P 05 4 Player Team (CZ)
P 05  IK Frej
P 05 Floorball Chodov (CZ)
P 05  Åkersberga IBF
P 05  TPS Tigers (Fin)
P 05  TPS Tigers (Fin)
P 05  Stäkets IF
P 05 
P 05
Hässelby SK 2
Bromma KFUM P 06
P 05  Ilves Black (Fin)
P 05  Ilves (Fin)
P 05  Hässelby SK 1
P 05 Team Thurgau (Sch)
P 05
P 05
P 05
P 05
Vendelsö IK
FBS Gorillas Plzen CZ
AIK
IBF Leksand
   
P 06 Västerhaninge IBK
P 06 Särö Seahawks
P 06 IBF Offensiv Lidingö 1
P 06 IBF Offfensiv Lidingö 2
P 06 Floorball Chodov (CZ)
P 06
P 06 
P 06
P 06
P 06  
4 Player Team (CZ)
Töjnan IBK
IBF Falun U
Vallentuna IBK Svart
Vallentuna IBK Vit



P 07 Paskov Saurians (CZ)
P 07 TJ Sokol Nehvizdy (CZ)
P 07
P 07
Samuelsdals IF
FBS Gorliy Plzen (CZ)
4 Player Team (CZ)
P 07
P 07
Olimpia Osowa Gdan
IBF Falun U
 P 08  Floorball Chodov (CZ)
 P 08
P 08
P 08
 Västerhaninge IBK
IBF Falun U
IBF Falun U P 09

Dam    Bele Barkarby IF

Dam     Bratislava   (Slo)

Dam Djurgårdens IF IBS
Dam Hultberg/Björkås IBF
Dam St Croix  (Nor)
Dam
Dam
Dam
Vendelsö IK
IBF Falun U
Åkersberga IBF
   
DJ Floorball Chodov (CZ)
DJ Sköndals IK
DJ Vendelsö IK
DJ PIxbo/Wallenstam IBK
DJ Karstad IBF U
DJ
DJ
DJ
DJ
DJ
DJ
DJ
DJ
DJ
Djurgårdens IF IBS
IBF Falun U
Bele Barkarby IF
Fagerås BK
Hofors IBK/KAIS Mora
Kumla IBF KFUM
Täby FC
IBF Backadalen/Zenit
IK Sirius FBC

F 01 Hässelby SK IBK
F 01 IS Saga
F 01 Rotebro IS IBK
F 01 Pixbo/Wallenstam IBK
F 01 Huddinge IBS
F 01 Karlstad IBF U
 F 01  Floorball Chodov (CZ)
 F 01
F 01
F 01
F 01
 FBS Slavia Plzen (CZ)
Sandvikens AIK
Bele Barkarby IF IBF
Telge SIBK
 F 01
F 01
F 01
F 01
F 01
F 01
 IK Sätra/GGIK
IBF Säter
Fagerås BK
Black Angeles (CZ)
IBF Hedemora
Älvsjö AIK
   
F 02 Örebro Innebandy
F 02 Ekerö IK
F 02 FBS Bohemians (CZ)
F 02 Västerås IB U
F 02
F 02
Värmdö IF
4 Player Team (CZ)
F 02
F 02
F 02
Team Thurgau (Sch)
Röbäcks IF
IK Sätra/GGIK
 F 03
F 03
 Floorball Chodov (CZ)
Pixbo/Wallenstam IBF
F 03
F 03
Nora IBK
Täby FC Vit
F 03
F 03
Florbal Židenice (CZ)
Täby FC Svart
F 03 FBS Bohemians (CZ)
F 03 Bele Barkarby IF Vit
F 03
F 03
Bele Barkarby IF Svart
Classic (Fin)
F 03
F 03
IBF Falun U
Olimpia Osowa Gdansk (Pol)
   
F 04 Partille IBS
F 04
F 04
Västerhaninge IBK
Örsundsbro IF
F 04
F 04
F 04
F 04
F 04
F 04
Olimpia Osowa Gdansk  (Pol)
FBS Bohemians (CZ)
Bratislava (Slo)
Floorball Chodov (CZ)
Huddinge IK

     


F 05       Storviks IF
F 05       Hässelby SK
F 06       Västerhaninge IBK
F 06       Olimpia Osowa Gdansk (Pol)
F 06       Tyresö/Trollbäcken
F 06       Åkersberga IBF


Herrar Motion

HM ISBH IK
HM
HM
IMA 1
IMA 2
HM
HM
Liljans SK
John Pohlman Fan Club
HM
HM
HM
HM
HM
HM
HM
HM
IBF LeksandVeteraner
AXA All Star Team
Vem
BK Ockra
Wolverines
Falun Västra
B-Laget
IBF LeksandVeteraner